پس از سپری کردن روزها و گذر از خیلی از مسائل، احتمالاً خَرِ ما هم دیگر از پل عبور کرده است. این‌جا دقیقا همان نقطه‌ای است که دیگر به طرف‌مان نیازی نداریم! این‌جا همان نقطه‌ای است که رابطه را یک‌طرفه تمام می‌کنیم. تو را به خیر و ما را به سلامتِ یک‌طرفه (البته اگر خیری در کار باشد!).

تمام شد! دیگر رابطه‌ای نیست… حالِ این لحظه را می‌توان با یک خط از آهنگ قمیشی بیان کرد:
همیشه آخرِ قصه یکی راهی شده رفته، یکی مبهوته و یادِ روزای رفته می‌اُفته

در این لحظه دیگر ما رفته‌ایم و طرف‌مان مانده است با کلی خاطره و بغض‌های شبانه (البته که حال و روز طرف‌مان اهمیتی برای ما ندارد). امّا اجازه بده برگردیم، برگردیم به کمی عقب‌تر، دقیقاً به نقطه‌ای که دیگر کارمان تمام شده است و قصد رفتن داریم. اجازه بده کمی صبر کنیم! بیا قبل از رفتن کمی حرف بزنیم، با طرف‌مان نه! با خودمان، من و تو! من و تویی که اهل چنین رفتن‌هایی هستیم. بیا به یاد آن نان و نمکی که با طرف‌مان خورده‌ایم، به یاد آن همه احساسات و عواطفی که رد و بدل کرده‌ایم (حتی به دروغ) حجم سنگین این رفتن را برای مقداری هم که شده، کم‌تر بکنیم.

درست در همان لحظه‌ای که قصد رفتن داریم، اجازه بده یک هفته صبر کنیم. بیا کمی برخلاف علایق و خلقیات طرف‌مان رفتار کنیم. اگر همیشه ادب و احترام ما را تحسین می‌کرد، دست به بی‌احترامی و ناسزا ببریم. اگر همیشه وفاداری و حسِ اعتماد ما را مثال می‌زد، دست به خیانت و شک و تردید ببریم. اگر به قلب و حس پاک ما افتخار می‌کرد، دست به سیاهی و چرک کردن احساس‌مان ببریم. اگر به تفاوت‌های ما نسبت به سایرین دل‌خوش بود، دست به هم‌رنگ‌شدن با جماعت ببریم.

بیا تمام نقاط مثبت رابطه‌مان را یک‌به‌یک منفی بکنیم. بیا آن رابطه زیبا، پاک و وصف‌نشدنی را به مرور پلید و نجس بکنیم. قول می‌دهم فقط کمی زمان می‌برد، به‌مرور می‌بینیم طرف هم از این رابطه خسته شده است. به مرور شِکوه و شکایت‌ها زیاد می‌شود. کم کم به جایی می‌رسیم که هر دو موافق پایان رابطه خواهیم بود. حرمت‌ها که زیر سوال برود، پایه‌های رابطه که تخریب بشود قطعاً کسی دل‌اش نمی‌خواهد در آن رابطه زیر آوار بماند!

اینجا همان نقطه‌ای است که دیگر کار ما تمام شده است! دیگر هر دو چمدان (جامه‌دان) به دست پشت به هم پا به جاده می‌گذاریم (البته این حالت هم بی‌درد نیست! امّا قول می‌دهم دردش از حالت اول به‌شدت کم‌تر است).

بیاقول بدهیم اگر قصد رفتن‌های این چنینی داریم قبل از رفتن، ابتدا رابطه را خوب تخریب بکنیم بعد برویم.

 

توصیه می‌کنم این مطلب را هم بخوانید: قانون شماره 24: کارت که تمام شد، نرو!

0 0 امتیاز
امتیاز
اشتراک
اطلاع برای
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظرتو در مورد این مطلب بگو :)x
()
x